Może nie powinienem tego pisać, ale w ostatni weekend mój motocykl został w domu.

W niedzielę obudziłem się o 6:04 i zaraz po porannej toalecie zdecydowałem o jak najszybszym wyjeździe (na śniadanie). Ubrany w spodenki i koszulkę zszedłem do garażu gdzie trzymam motocykl i motocyklowe ubrania. Po otwarciu garażu moim oczom ukazała się piękna pogoda a temperatura sięgała dwudziestu kilu stopni Celsjusza.

Popatrzyłem na motocykl i stertę ubrań, które miałem za chwilę na siebie nałożyć. W tym momencie odechciało mi się jazdy na motocyklu. Okolice domu mam już zwiedzone wzdłuż i wszerz a obiecałem, że w południe będę w domu – daleka trasa nie wchodziła więc w grę. Z ciekawych i pożytecznych czynności które można by robić blisko domu (na motocyklu) została mi gymkhana lub offroad, bo toru wyścigowego w Lublinie już nie ma.

Na śniadanie pojechałem sobie do Nałęczowa rowerem, ubrany tylko w spodenki, koszulkę i lekkie buty, w kieszeni telefon i karta płatnicza. Wyjechałem o 6:57 a po 48 kilometrach, obfitym śniadaniu (z dobra kawą i napojami do woli) za cenę 4 litrów bezołowiowej benzyny, wróciłem do domu o godzinie 9:54, gdy moja Rodzinka właśnie wstawała z łóżek.

Ciekaw jestem Waszego podejścia do kwestii motocyklowego ubioru. W moim przypadku jest to jedna z tych rzeczy, która wnerwia mnie w motocyklach do tego stopnia, że na krótkie trasy wybieram rower – szczególnie latem, gdy jest gorąco. Rozsądek nie pozwala mi na jazdę bez odpowiedniego (grubego i niewygodnego do zakładania i zdejmowania) motocyklowego ubioru ochronnego. Gdy już się odpowiednio ubiorę, to motocyklem wolę jeździć na długie trasy. O tym jak to robię, napisałem książkę. Gdyby ktoś z Was miał ochotę dowiedzieć się jak przygotować się do dalszych motocyklowych wyjazdów, jaki zabrać ekwipunek i czego można się spodziewać, to zapraszam do przeczytania mojej książki „Turystyka motocyklowa w praktyce”.

Książka do kupienia na Ridero.eu w formie papierowej a w wielu księgarniach (tych najlepszych 🙂 ) w formie elektronicznej. Ponadto możecie ją kupić w sklepie Google Play (obecnie jest to chyba najtańsza opcja).

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

KS